Booking

ZPĚT

Boogie Boys

Přestože jsou nejmladším evropskou kapelou hrajícím boogie, určitě patří mezi absolutní špičku. Kdo z nás si dosud myslel, že slyšel z pódia snad již vše, toho jistě Boogie Boys vyvedou z omylu.

V roce 2002 jamovali v jednom poznaňském klubu až do bílého rána dva pianisté: Michal Cholewiński a Bartlomiej Szopiński. Kouzlo okamžiku zapůsobilo a nová kapela byla na světě. Styl byl od počátku jasný – boogie-woogie, jedno z tanečních dětí tradičního blues. Kapel, které se pohybují v tomto žánru, působí v Evropě naprosté minimum, není tedy divu, že oba pánové začali být brzy zváni na prestižní bluesové festivaly nejen po celém kontinentě, ale i ve Spojených Státech Amerických. Diváci v ČR je objevili díky přehlídce Blues Alive v Šumperku.

Jaký je vlastně koncert Boogie boys? Ze všech muzikantů tryská nezměrná energie doplňovaná rozeným showmanstvím, které k této tradiční hudbě zakouřených černošských náleven bezesporu patří. Když se v polovině koncertu vřítí na parket mladičké doprovodné taneční páry, aby ukázaly i pohybovou podstatu boogie-woogie, případně když oba pianisté začnou hrát na jeden nástroj, stojíce na klavírní židličce, začne atmosféra koncertu dosahovat bodu varu. Boogie-woogie: rytmus, radost, kapky potu na tvářích, smích!

Video

100PROmotion
MgA.Šimon Kotek

IČ: 86581988
DIČ: CZ7805170428

V Žabokřiku 641
190 17 Praha 9