Booking

ZPĚT

Blues Session

Blues Session je původně příležitostně sestavená kapela, která doprovázela Petra Kalandru (*10. března 1950 – 7. září 1995) od počátku osmdesátých let do poloviny devadesátých. Byla to sestava kamarádů, kteří Kalandrovi původně pomohli s jedním koncertem, načež okamžitě začaly přicházet koncerty další.

Repertoár Blues Session tvoří z většiny písně, které hrávali s Petrem Kalandrou, tedy české verze např. Boba Dylana, J. J. Calea, Neila Younga, Toma Waitse, Hudie Leadbellyho, Bruce Springsteena, tradicionály a taky skladby Olina Nejezchleby, známé z koncertů a alb Etc… Petr Kalandra se stejně jako američtí folkaři sám doprovázel na harmoniku, což dávalo jeho písním zvláštní půvab. Jeho harmonikářskou roli převzal výtečný Ondřej Konrád, zpěv leží na cellistovi a šoumenovi Olinu Nejezchlebovi.

České verze mají zajímavé texty. Není to ale žádný div, protože jejich autory jsou např. Zdeněk Rytíř nebo právě Petr Kalandra, kteří dokázali skvěle přebásnit folkblueosvé standardy do česky zpívatelné podoby.

Sestava:
Olin Nejezchleba - kytara, zpěv
Ondřej Konrád – foukací harmonika, zpěv
Pavel Skála – kytara
Vašek Vávra – basová kytara
Jiří Zelenka – bicí
Michal Gera – trupka
Jiří Hála – saxofon

Video

100PROmotion
MgA.Šimon Kotek

IČ: 86581988
DIČ: CZ7805170428

V Žabokřiku 641
190 17 Praha 9